Startujemy


Street Art Doping 2011. Sprawdźmy co o nas piszą przed startem. Klikamy Street Art Doping 2011 w googlach i oto wynik. Pierwsze wskazanie independent.pl „pisze” właśnie tak:

STREET ART DOPING od 4 lipca 2011 będzie zmieniał oblicze Warszawy.

Fundacja Do Dzieła! zaprasza artystów o wyjątkowych, różnorodnych, własnych stylach i niewyczerpanych pokładach kreacji. Gwarantując im pełną artystyczną wolność reanimuje przestrzenie miasta, ze szczególną troską te, którym sztuka daje nowe życie. W tym roku w Śródmieściu, na Pradze Południe i na Woli. Poszukując przestrzeni w Warszawie, szukamy takich, którym sztuka może nadać nową wartość, zaniedbanych, nie komponujących się z estetyką otoczenia, bezdusznych.

Tegoroczną edycję zaczynamy od kina Atlantic, od ściany zachodniej, graniczącej z pasażem Wiecha. W tak reprezentacyjnym miejscu spotkają się style Chazme, Sepe, Nawera i Roema.

Z dwoma pierwszymi artystami współpracowaliśmy przy pierwszej edycji festiwalu – stworzyli oni wówczas jeden z najbardziej rozpoznawalnych murali Warszawy – „Chopin i jego muzy” u wylotu ul. Złotej.

– Dzięki Waszemu uporowi, ciężkiej pracy i konsekwencji, przetarliście drogę dla innych streetartowych realizacji w Warszawie – mówił Marcin Jasiński z Biura Kultury podczas konferencji tegorocznej edycji festiwalu.

Impreza w tym roku trafi teź na grochowskie blokowiska – na zapomnianym domu handlowym Kamionek swoją pracę zostawi M-City, jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich artystów, tworzących od Oslo po Sao Paulo. Kolejna realizacja to zagłebie klubowych Pawilonów na tyłach Nowego Światu – miejce, w którym powstanie w jednym czasie kilka prac legend polskiego street artu: Foxy&Wiur, niezwykłego Base 23, a także mistrzów szablonu w postindustrialnych przestrzeniach Monstfur i talentów takich jak Otecki.

Budynek WSSE od strony ul. Chłodnej (na przeciwko kulturotwórczej klubokawiarni Chłodna 25) także zyska nowe oblicze – zapewni go praca pochodzącego z Wenezueli, a mieszkającego w Niemczech, SatOne.
Co roku wracamy także na Rondo Sedlaczka. – To jedno z miejsc, które udało nam się odczarować. Wcześniej przechodząc tu pod trasą Łazienkowską, spuszczało się wzrok, było mrocznie i wulgarnie. Dziś ludzie zatrzymują się, oglądają prace, fotografują, to miejsce, które nabrało niezwykłego charakteru. – Marzy nam się, by filary, na których prace pozostawiło juź ponad dwudziestu artstów (m.in. Pener, Bo 130, Krik, Coloured Effect, 3 Fala, Elomelo) zostało niegdyś podświetlone – mówią z zapałem aktywiści z Fundacji Do Dzieła!. Być może uda się to zrobić – przedstawiciel Zarządu Dróg Miejskich, który jest partnerem tej realizacji także jest zadowolony ze zmian, jakie zaszły w tej przestrzeni.

Tradycją staje się także wpisująca się w kulturę miejską towarzysząca festiwalowi impreza Longboard Doping. W tym roku 9 lipca zostanie zamknięta ul. Myśliwiecka, od wysokości sejmu po rondo Sedlaczka i zostaną rozegrane zawody w zjeździe na deskorolkach.

Street Art Doping 2011 zwieńczy wystawa, jakiej jeszcze nie było. Po sukcesie pierwszej aukcji streetartu w Rempeksie, czas na pierwszą dużą zbiorową wystawę artystów tworzących na ulicy. – Chcemy pokazać, że artyści związani ze street artem bronią się także w galerii: w malarstwie, grafice czy instalacjach – mówi Robert Przepiórski z Fundacji Do Dzieła! Wernisaż wystawy 22 lipca w specjalnie zaadoptowanej przestrzeni w Soho Factory przy Mińskiej 25.
Zapraszamy do spacerów przez miasto szlakiem dotychczasowych realizacji SAD: Och-Teatr, Park Zachodni, Rondo Sedlaczka, Przyczółek Czerniakowski, Most Śląsko Dąbrowski (przęsła po lewej stronie Wisły), stacje kolejowe: Rakowiec, Żwirki i Wigury, Al. Jerozolimskie oraz ul. Złota pod PkiN.

 

PROGRAM STREET ART DOPING 2011

4-9 lipca
Kino Atlantic, ul. Chmielna 33 (od Pasażu Wiecha)
Artyści: Chazme Roem Sepe Nawer

8-10 lipca
Kamionek, ul. Kinowa 19
Artysta: M-City

14-17 lipca
Pawilony, ul. Nowy Świat 22/28
Artyści: Base23, Foxy&Wiur, FRM-Kid, Monsfur, Otecki

14-17 lipca
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, ul. Żelazna 79 (od ul. Chłodnej)
Artysta: SatOne

16-24 lipca
Rondo Sedlaczka
Artyści: Tone, Autone Ospa Crew, Etam Crew, Ciach Ciach$Bell, Maniac Aqualoopa, Taki Myk

22-31 lipca
Soho Factory, ul. Mińska 25
wystawa

Impreza towarzysząca:
9 lipca ul. Myśliwiecka Longboard Doping


Leave a comment